Idealne wakacje

0
1582
Idealne wakacje

Mamy jako ludzie tendencję do kojarzenia idealnych wakacji w raju ze słońcem, plażą, turkusową wodą i pięknymi krajobrazami. A jeśli takich „rajów” jest co najmniej kilka, i to wcale nie tak daleko, jak mogłoby nam się wydawać? Bo rajskie wakacje można spędzić także w Europie, w jednym z tych miejsc!
Portugalska Madera to z pewnością rajska wyspa. Bujna roślinność i majestatyczne skały wulkaniczne tworzą wyjątkowy krajobraz. Ponadto przez cały rok wyspa utrzymuje łagodny klimat, więc jest ciepło nawet w zimie. Jedyną, małą wadą Madery jest to, że nie posiada piaszczystych plaż. Wyspa ta jest idealna dla osób, które lubią aktywnie spędzać wakacje – znajdziemy tam liczne ścieżki spacerowe i rowerowe. Możemy tam również odwiedzić ogrody botaniczne z kwiatami z całego świata.
Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego i Włoch. Jest także domem dla najwyższego czynnego wulkanu, Etny. Od wieków imponuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazów. Nazywana przez Starożytnych Wyspą Słońca, ma największą liczbę godzin słonecznych rocznie w Europie! W poszukiwaniu rajskich krajobrazów powinniśmy odwiedzić Rezerwat Zingaro i plażę w San Vito Lo Capo.
Santorini wyróżnia się na tle innych greckich wysp. Skały wulkaniczne wyspy spadają stromo do morza i znajdują się na zboczach typowych greckich wiosek, tworząc niepowtarzalne i malownicze widoki. Niebieskie kopuły kościołów i pobielone ściany budynków są integralną częścią krajobrazu wyspy Santorini.
Hiszpańska Formentera to najmniejsza wyspa archipelagu Balearów. W przeciwieństwie do klubowej atmosfery na pobliskiej Ibizie, Formentera jest spokojna i idealna na rodzinne wakacje. To, co przyciąga ludzi na tę dziewiczą wyspę, to malownicze wybrzeża z piaszczystymi plażami, zapachem sosnowych lasów i najczystszymi wodami Morza Śródziemnego. Krajobraz Formentery zdobią dwa słone jeziora na północy wyspy.
Mljet w Chorwacji to mała, zielona wyspa znana jako jedna z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie! Mljet to w większości nietknięty raj natury o bogatej florze i faunie. Prawie jedna trzecia wyspy jest pokryta przez Park Nacionalni. Wyspa ma dwa słone jeziora: Veliko i Malo Jezero, otoczone lasami sosnowymi i dębowymi. Mljet to oaza spokoju, więc dla tych, którzy szukają relaksu i pragną wsłuchać się w melodię morskich fal, będzie to miejsce idylliczne.
Najwyraźniej największe skupisko wspaniałych widoków na metr kwadratowy w Europie mają Włochy. Włoska Sardynia bez wątpienia nadaje się bowiem na miano wakacyjnego raju. Sardynia została również nazwana wyspą skarbów – oferuje nie tylko malownicze krajobrazy i klimat, ale także bogatą florę i faunę: pachnące kwiaty i podwodne rafy.
Azory to archipelag wysp na Oceanie Atlantyckim, należący do Portugalii. To idealne miejscem na wakacje dla osób potrzebujących spokoju i kontaktu z nieskażoną niczym przyrodą. Wyspy mają piękne plaże i wspaniałe jeziora utworzone w kraterach wygasłych wulkanów. Wyspa Flores z pewnością zasługuje na miano rajskiej wyspy z wodospadami Ribeira Grande, jaskiniami dos Exareus, gorącymi źródłami Aguas Quentes i wulkanicznym jeziorem w Lagoas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here