Fajne miejsca na wakacyjny wypoczynek.

0
1443
Fajne miejsca na wakacyjny wypoczynek.

Wypoczynek wakacyjny to czas wyczekiwany przez wszystkich. Marzenia, plany, oszczędzanie pieniędzy, dyskusje o wyborze formy i miejsca, środka transportu czy biura podróży. Wiele osób zakupuje przewodniki turystyczne i stara się przed wyjazdem zdobyć jak najwięcej informacji o celu swojego wyjazdu.
Na rynku księgarskim dostępnych jest coraz więcej wydawnictw w języku polskim. Jeszcze kilka lat temu kupienie polskiego przewodnika o odległych, egzotycznych krajach było prawie niemożliwe. Sytuację ratowały przywiezione z zagranicy książki i mapy w języku, np. angielskim.
Dzisiaj polskojęzycznych wydawnictw jest mnóstwo no i mamy niezawodny w kwestii wyszukiwania i pozyskiwania informacji Internet.
Wielu z nas ma swoje osobiste preferencje dotyczące sposobu organizacji wypoczynku. Jeśli ktoś dobrze się czuje w upalnych kurortach nad Morzem Czerwonym w Egipcie i tylko tam spędza wakacje, to jego wybór. A inny chce zaimponować znajomym i zawsze jedzie tam, gdzie najmodniej – jego prawo, bo to jego pieniądze i sposób na relaks.
Osoby lubiące poznawanie nowych krajów, zwiedzanie skarbów architektury, podziwianie dorobku cywilizacyjnego lub cudów natury wciąż w innym zakątku świata, chętnie poszukują biur podróży mających w ofercie nowe kierunki i nieszablonowe formy wypoczynku. Wiele osób samodzielnie organizuje takie odkrywcze wyprawy.
Jak znaleźć fajne miejsca na wakacje? Warto czytać blogi podróżników. W Internecie są tysiące stron poświęconych podróżom. Można znaleźć na nich inspirację albo skorzystać z wielu praktycznych porad.

Oto kilka przykładów miejsc ciekawych, bogatych w obiekty godne zobaczenia, gościnnych, niezwykłych i jeszcze nieobleganych przez tłumy turystów.

Islandia.
Nie należy do miejsc najtańszych, ale jej niezwykłe powulkaniczne krajobrazy wzbudzają niekłamany podziw przybyszów spoza wyspy. Warto wybrać się na wyprawę z namiotem i karimatą – nie będzie żadnego problemu z noclegiem, bowiem islandzkie przepisy zezwalają na kemping czy biwak w każdym miejscu.
Islandia to przede wszystkim cuda natury, ale warto spróbować miejscowej kuchni. Zasmakują w niej szczególnie miłośnicy ryb i owoców morza. Naprawdę warto!

Albania, Czarnogóra, Macedonia.
Trzy bałkańskie perełki. Albania, kiedyś zamknięta na świat, oferuje piękno nieskażonej przyrody, piaszczyste plaże nad Adriatykiem, gościnność dobrych, przyjaznych ludzi. W Czarnogórze i Macedonii spotkamy na szlaku naszych wędrówek dziesiątki zabytków, miejsc kultu religijnego, klimatyczne górskie wioski. Kuchnia tych krajów należy do najsmaczniejszych na świecie.
Pobyt w każdym z tych krajów ma jeszcze jedną ważną zaletę – jest tam znacznie taniej, niż w innych krajach bałkańskich czy śródziemnomorskich.

Słowenia.
Zaliczana do krajów bałkańskich Słowenia jest krajem małym, ale niezwykle ciekawym. Dysponuje niewielkim dostępem do Adriatyku. Słowenia to przede wszystkim góry oraz wyżyny i to właśnie te krainy, te krajobrazy są godne polecenia. Dla miłośników turystyki górskiej to chyba najlepsza w tej chwili opcja w Europie. Tam jeszcze można być samotnym na szlaku.

Planując wyjazd na urlop warto pamiętać, że ocena czy były to fajne miejsca na wakacje jest zawsze bardzo subiektywna. Przecież każdy z nas ma swoje własne poczucie „fajności”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here