Ekskluzywne wakacje

0
1282
Ekskluzywne wakacje

Wielu Polaków poszukując ekskluzywnego kierunku na swoje wakacje, coraz częściej zwraca uwagę na oferty z odległych zakątków świata. Coraz większą popularnością cieszy się wśród nich Dubaj. To miejsce, w którym pogoda zawsze dopisuje a architektura wprost zapiera dech w piersiach. Ale czy aby na pewno? Jeśli nasz portfel nam na to pozwala, rozważenie urlopu w tym pełnym przepychu mieście wydaje się naprawdę intrygujące. Co zatem warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wakacje w Dubaju?
Po pierwsze: kiedy w Dubaju jest gorąco, jest bardzo, bardzo gorąco.
Temperatura w lecie jest naprawdę abstrakcyjna dla Polaka. W cieniu sięga nawet 55 stopni Celsjusza! Stąd, jeśli jesteśmy pewni, że to właśnie Dubaj jest naszym celem, najlepiej organizować nasz wypoczynek tam w miesiącach zimowych, pomiędzy listopadem a marcem.
Chociaż Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem muzułmańskim, to nie jest on aż tak konserwatywny, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Możemy ubierać się tam dokładnie tak samo, jak w Europie: jeśli kobieta założy szorty lub krótką spódniczkę, nie zostanie to źle odebrane, a w związku z niemiłosiernymi upałami, właściwie trudno byłoby się ubrać w coś innego. Nie ma też przymusu zakrywania włosów.
Alkohol jest tam dostępny i jest go bardzo dużo. Co prawda sprzedaż alkoholu ogranicza się do restauracji, barów i klubów hotelowych, ale w rzeczywistości tak nie jest – właściwie wszędzie dostaniemy wysokiej klasy napoje alkoholowe. Kiedy jednak mamy zamiar złapać taksówkę lub wracamy pieszo do hotelu, lepiej, żebyśmy nie byli pijani. Jest to źle postrzegane i może prowadzić do interwencji policji.
Same taksówki w Dubaju są bardzo tanie. Co prawda metro jest tańsze, ale większość stacji znajduje się w niewygodnych lokalizacjach. Zamiast więc szukać stacji metra, lepiej wziąć taksówkę i dać napiwek kierowcy.
Całowania się w miejscach publicznych (należy włączyć w to kluby nocne, hotele czy plaże) lepiej jest unikać, ponieważ ściągnąć może ono na nas niechcianą uwagę. Wszyscy chyba słyszeliśmy historie o parach aresztowanych za seks w miejscach publicznych? W Dubaju nawet prosty pocałunek w takim miejscu może sprawić nam równie wiele kłopotów.
Jedną z ogromnych zalet Dubaju jest bogactwo jego kuchni. Dubaj ma naprawdę różnorodną i ekscytującą kuchnię. I nie chodzi tutaj tylko o luksusowe restauracje – choć tych jest bardzo wiele. W rejonie Bur Dubai możemy delektować się jedzeniem irańskim, filipińskim, jemeńskim, bengalskim, indyjskim, pakistańskim, a nawet afgańskim. Natomiast Frying Pan Food Adventures oferuje zabawne wycieczki dla smakoszy.
Nie słuchajmy ludzi, którzy narzekają na wycieczki po niesamowitych wręcz centrach handlowych Dubaju. Oczywiście, nie wzbogacą nas one kulturowo, ale zwiedzanie ich to świetna zabawa. Ogromne akwaria, stoki narciarskie, lodowiska, kina… łatwo jest stracić nawet cały dzień w jednej z tych błyszczących świątyń kapitalizmu!
Dubaj ma bogatą historię, a kultura Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest naprawdę fascynująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here