Ciekawe podróże służbowe

0
897
Ciekawe podróże służbowe

Podróżowanie biznesowe, czy inaczej zawodowe, wcale nie musi być nudne. Generalna opinia jest taka, iż każda delegacja służbowa to przykra konieczność i obowiązek. Pomijamy oczywiście wyjazdy w egzotyczne miejsca czy lokalizacje, których wcześniej nie znaliśmy. Takie podróże zawsze będą wspaniałym przeżyciem.
Podczas wyjazdu służbowego najważniejsza jest organizacja. Oczywistym jest, że spraw zawodowych nie załatwiamy cały dzień. Pozostaje czasem wąski margines czasu wolnego. Wtedy warto wykorzystać każdą chwilę na poznanie okolicy, kultury, nowych ludzi. Do tego konieczne jest przygotowanie. Już na etapie zlecania nam podróży służbowej powinniśmy zacząć szukać przewodników, informacji co w danym miejscu można robić, co zobaczyć ciekawego, gdzie pójść. Najgorsze z czym możemy się spotkać, to pojechać „w ciemno” i dopiero w punkcie docelowym zastanawiać się nad zorganizowaniem sobie atrakcji w czasie wolnym. Tę czynność powinniśmy wykonać dużo wcześniej. Odpowiedni research to podstawa udanego wyjazdu.
Dzięki sprawdzeniu wcześniej, na co możemy liczyć w miejscu docelowym, zaoszczędzimy czas, który możemy w pełni poświęcić na zwiedzanie i poznawanie nowych terenów.
Niektórzy powiedzą, że czas spotkań biznesowych jest ograniczony, ale później zaczynają się imprezy integracyjne, spotkania towarzyskie. I jak tu zwiedzać?
Spróbujmy połączyć te dwie rzeczy. Spotkanie towarzyskie czy jakąkolwiek imprezę można przenieść do lokalu poza hotelem w którym mieszkamy. Popytajmy mieszkańców lub pracowników obiektu, gdzie warto pójść i poprośmy o pomoc w zorganizowaniu takiego wypadu.
Zapewne wiele osób powie, że delegacje służbowe to często wyjazdy do nieciekawych miejsc, oddalonych od centrum kulturalno-rozrywkowego. W takim wypadku nikomu się nie chce szukać rozrywek, do których trzeba podróżować kilkanaście kilometrów. Pewnie jest w tym sporo racji, ale na to także są metody. Zorganizowanie taksówki, busa czy innego środka transportu do którego wsiądzie kilka lub kilkanaście osób, będzie najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy, mając wiedzę co można zobaczyć w centrum, zachęcić inne osoby do wspólnego wyjazdu. Będzie świetna okazja do integracji oraz do poznania nowych miejsc i kultur. Każdy powinien być zadowolony.
Trzeba jednoznacznie obalić mit: podróże służbowe są nudne i nieciekawe, ponieważ to praca tyle tylko, że poza biurem. Pamiętajmy, że niejednokrotnie nie mielibyśmy możliwości zobaczyć tylu ciekawych i wspaniałych miejsc, które zwiedzamy dzięki wyjazdom biznesowym. Oprócz miasta docelowego, jeśli podróżujemy samochodem, możemy zwiedzić dziesiątki malowniczych miejsc po drodze. To również wcześniej zaplanujmy, aby wyjechać odpowiednio wcześniej. Czasem wystarczy przejechać kawałek boczną drogą, aby nawet nie zatrzymując się być w wyjątkowym miejscu, które znane jest tylko z przewodników bądź opisów w internecie. Nikt nam nie odbierze wspomnień i przeżyć, kiedy podczas wyjazdu służbowego zwiedzimy piękne zakątki czy Polski czy innych krajów świata. Podróż służbowa, jak każda inna, ubogaca. A czy tak się stanie, to już zależy tylko i wyłącznie od nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here